Sosyal Medya - Anatolia System Yeni Medya Ajansı

Sosyal Medya Yönetimi

Anatolia System Yeni Medya Ajansı

Sosyal Medya nedir?

Sosyal medya, Genel tabiri ile Web 2.0'ın kullanıcı hizmetine sunulmasıyla birlikte Türemiş bir kavramdır. Dijital ortamda Tek yönlü bilgi paylaşımından, çift yönlü ve eş zamanlı bilgi paylaşımına olanak sağlayan internet tabanlı sayısal medya sistemlerinin bütününü ifade etmektedir. Diğer açılardan sosyal medya; kişilerin internet üzerinde birbirleriyle veya bir topluluk ile yaptığı diyaloglar, fotoğraf paylaşımları ve diğer paylaşımların bütünüdür. Sayısal Sosyal ağlar, insanların birbiriyle içerik ve bilgi paylaşmasını sağlayan internet siteleri ve bu amaç için yazılmış uygulamalar sayesinde, herkes ilgilendiği içeriklere aramalar sonucu ulaşabilmektedir. Küçük gruplar arasında gerçekleşen diyaloglar ve paylaşımlar, UGC-User Generated Content diye İngilizcede teknik tabir olarak söylenen “ kullanıcı bazlı içerik” üretimini giderek arttırmakta, amatör içerikleri dijital dünyada birer değere dönüştürmektedir.

Mobil tabanın gelişmesi ile Zaman ve mekân sınırlaması olmadan, paylaşımın, tartışmanın esas oamaç olduğu bir insani iletişim şeklidir. Sosyal medya platformlarında insanlarla buluşur ve iletişimde bulunursunuz. Birey veya topluluklara kendi sorularınızı sorarsınız ve sorularına cevap alabilirsiniz ürünlerinizi tanıtıp satışına katkıda bulunabilir yardımlaşabilirsiniz. Bu bakımdan sosyal medya resmi olmayan bilgi edinme yollarından da bir tanesidir.


Sosyal Medya Yönetimi nedir? Biz neler yapıyoruz?

Sosyal Medya mecralarında bulunan hesaplarınızın akademik açıdan bugüne kadar yapılmış paylaşımların değerlendirmeleri ve bu paylaşımlar üzerinden vermiş olduğunuz hizmet veya satışını gerçekleştirdiğiniz ürün doğrultusunda kitlelere mesajınızı en iyi şekilde duyurmanızı sağlıyoruz. En basit anlatım ile amacımız, daha çok kişiye çeşitli kanlardan ulaşmasını sağlamaktır. Genel amaç viral yayılımı sağlamaktır. Sosyal Medya dilini sizi takip eden kitlelere göre en iyi şekilde oluşturmak, çok sıkılgan olan bu yeni kitleye göre bu dili zamanla güncelleyerek doğru sözel grafiksel ve video bazlı paylaşımların bu kitlelerin dikkatini çekecek şekilde oluşmasını sağalmaktır. Sosyal Medya yönetimi Dijital iletişim yöntemleri arasında da yerini almış geniş kitlelere demografik reklamlar ile tanıtım yapma olanağı sağlamaktadır. Sosyal Medya yönetiminin bir parçası olarak kullanılabilen reklamlarla doğru hedeflemeler yapılabilir. Hesaplarınızın bu bağlamlarda profesyonel ekipler tarafından sizinle sürekli iletişim halinde olarak paylaşımlarının yapılması beğeni takipçi sayısının artırılması marka bilinirliği veya ürün satışı sağlanması doğrultusunda çalışmalar yapmaktayız.

Sosyal Medyada bir dil oluşturmak için çalışılacak alanlar şu şekilde katagorize edilebilir; Belirlenecek çalışma Siyaset için: Siyasi bir kurum veya politikacı (Milletvekili, belediye başkanı v.s.) Sanatçılar için: Ses sanatçısı, aktör veya aktris, model, dizi oyuncusu müzik grupları spiker v.b. şekilde Kurumsal markalar için: gıda, toptan üretim, tekstil moda, banka, gibi çeşitli şekillerde ve daha binlerce grupta kategorize edilerek bu kategorilere göre çalışmalar yapılır.


Sektörlere Yönelik Sosyal Medya Yönetimi?

Her Sektör kendi içinde sekmelere ayrıldığı gibi Sosyal Medya yönetiminde de Sektörlere yönelik yönetimsel farklıklar mevcuttur. Sektörün türüne göre dil oluşturmak kullanıcı deneyeimlerini gözlemlemek ve sağlık ve hukuk sektörlerindeki yasal yaptırımlarına göre hasasiyet göstermek gerekmektedir.

Sağlık Sektörüne yönelik sosyal medya yönetimi ( doktor özel hastane ve klinklere için )

Sağlık sektörü Sosyal Medya da yönetimsel zorluğu en zor olan alanlardandır. sağlık turizminin ülkemizde hızla gelişmeye başladığı şu günlerde uKurumsal bazda (Özel hastane özel sağlık tesisleri) yönetim teknik ve hukuksal açıdan takibi daha rahat olmasına rağmen Doktor ve klinik bazlı sosyal medya yönetimleri 3 ayaklı işlemler ve bunların müşteri memnuniyetine dönüşmesi açısından oldukça zordur. Kısa dönemli yönetimler bir ölçüm aracı olarak görülmemeli en az 1 yıllık bir çalışma sonucu elde edilen ölçümleme ile başarı ölçülmelidir. Bu çalışmalar gerekirse yurt içi ve yurt dışı diye ayrılarak sağlık turizmi teşviklerinden faydalanılabilecek denetime uygun şekilde yapılmalı ayrıca saç ekimi medikal estetik plastik cerrahi gibi kendi içinde bir çok alanı bulunan sağlık turizmi için ayrı ayrı pazarlama stretejileri kullanılmalıdır.


Tekstil sektörüne özel sosyal medya yönetimi

Tekstil sektörü ülkemizin lokomotif sektörlerinden biridir. Hızla gelişen dijital patformlar ile pazarlama açısından bu yönede gelişen sektörde dünya trendlerini takip ederek görsel açıdan son dereceli kaliteli ve müşterisine güven veren bir yönetim anlayışı ile markalaşma veya satışa yönelik dijital pazarlamla teknikleri kullanılmalıdır.

Sosyal Medya Reklamları?

Sosyal Medya reklamları ürün ve hizmet satışı için kullanıcı alışkanlık ve ilgi alanları en iyi şekilde optimize edebileceğiniz reklam alanları sunmaktadır.

Sosyal Medya Paketlerimiz ve Fiyatlarımız için Tıklayın: www.sosyalmedyayonetimi.co